4. lipca w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Niepodległości - najważniejsze święto państwowe upamiętniające rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości w 1776 roku. Z tej okazji Fundacja Ronalda Reagana wraz z Targiem Śniadaniowym przygotowała wiele atrakcji, które czekać będą na gości w najbliższą sobotę, w parku przy zbiegu ulicy Szarej i Rozbrat od godziny 9:00 do 16:00.

Amerykanie Dzień Niepodległości obchodzą w gronie rodziny i przyjaciół. Organizowane są koncerty na świeżym powietrzu, parady oraz pokazy sztucznych ogni. Przy dobrej pogodzie wiele osób spędza czas na wspólnym grillowaniu i piknikach poza miastem. W tym dniu odbywają się również konkursy, do najsłynniejszych należy Nathan’s International Hot Dog Eating Contest - konkurs jedzenia hot-dogów na Coney Island.

W Warszawie wszyscy Ci, którzy przyjdą tego dnia na Powiśle będą mogli poczuć smak amerykańskiego święta. Specjalnie w tę sobotę na targu będzie można spróbować amerykańskiej kuchni (nie tylko hamburgerów!) i wziąć udział w licznych zabawach i warsztatach. Każdy kto odwiedzi stoisko Fundacji będzie mógł spróbować swoich sił w quizach tematycznych. Nikt nie zostanie bez nagrody. Coś Słodkiego przygotowało dla każdej osoby mały upominek prostu z USA – mówi Anna Marczak, pomysłodawca pikniku w Fundacji Ronalda Reagana.

O kolejnych atrakcjach amerykańskiej edycji targu śniadaniowego na Powiślu będziemy informować na bieżąco na profilu Fundacji na faceboku.

Widzimy się w sobotę 4 lipca!