4 lipca 2015 Fundacja Ronalda Reagana w Polsce we współpracy z Targiem Śniadaniowym zorganizowała obchody Dnia Niepodległości USA na Targu Śniadaniowym na Powiślu. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich i zgromadziło wielu miłośników amerykańskich naleśników z syropem klonowym i orzeźwiającej lemoniady.

Dzięki licznym atrakcjom od 9:00 rano do późnego popołudnia uczestnicy śniadania przyjemnie spędzili czas na świeżym powietrzu w gronie znajomych i rodziny. Miłą niespodzianką okazała się wizyta Ambasador Stanów Zjednoczonych, który odwiedził targ z żoną i przyjaciółmi. „Mamy nadzieję, że organizacja rodzinnego pikniku z okazji Święta Niepodległości USA stanie się stałym punktem w programie Fundacji”, powiedział Piotr Gulczyński, Dyrektor Generalny Fundacji.

Z okazji amerykańskiego święta Fundacja przygotowała serię quizów tematycznych. Najmłodsi mieli okazję sprawdzić się w grze „Ameryka dla najmłodszych”, a dorośli spróbować swoich sił w quizie muzycznym i związanym z amerykańskimi serialami. Nagrodami w konkursach były książki biograficznie o Ronaldzie Reaganie i amerykańskie słodycze.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu fotograficznego z tegorocznego wydarzenia.